Diyarbakır Valiliği
Diyarbakır Valiliği
Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü
Diyarbakır Valiliği
Diyarbakır Valiliği

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından Suriçi Bölgesinde yapılan konutların hak sahiplerine noter kurası ile dağıtımı.

23 Temmuz 2020

İlimiz Sur ilçesi Suriçi bölgesinde, terör olaylarının yaşandığı Gazi Caddesinin Doğu bölümünde kalan altı mahalleye (Cevatpaşa, Dabanoğlu, Savaş, Özdemir, Hasırlı, Cemal Yılmaz) yönelik Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca Suriçinde yapılan konutlardan isteyen hak sahiplerine yönelik çalışmalar devam etmektedir.
Bu kapsamda,
- Uzlaşma görüşmeleri safhasında talepte bulunan hak sahiplerinden kendi parselinde konut inşaası devam eden veya biten konutların sözleşmeleri talepte bulunan parsel hak sahipleri ile yapılacak olup, konutların kullanıma hazır hale gelmesi sonrasında teslimatları yapılacaktır.
- Uzlaşma görüşmeleri safhasında talepte bulunan hak sahiplerinden kendi parselinde konut yapılmayanlar için ise Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından inşaası devam eden veya biten konutların yer aldığı altı mahallede (Cevatpaşa, Dabanoğlu, Savaş, Özdemir, Hasırlı, Cemal Yılmaz) 161 adet, Alipaşa - Lalebey Mahallerinde ise 265 Adet olmak üzere toplam 426 konutun noter maarifetiyle kura çekimi yapılacaktır. Pandemi süreci nedeniyle noter kura çekimi Sur içinde bulunan 15 mahalle muhtarının katılımı ile gerçekleştirilecektir.
Noter Kurası Yeri : Çevre ve Şehircilik İl Müdürlüğü Konferans Salonu
Noter Kurası Tarihi : 24.07.2020
Noter Kurası Saati : 14:00

Kura İşlemi: @surbelediyesi21 twitter adresi üzerinden canlı takip edilebilecektir.


Dokümanlar


Facebook’ta Paylaş Twitter’da Paylaş Google Plus’da Paylaş Yazdır